معرفی ۶ سایت رایگان با آموزش های متنوع و گوناگون

معرفی ۶ سایت رایگان با آموزش های متنوع و گوناگون

امروزه آموزش کلیدی ترین نیاز بشر شناخته شده است به اندازه ای که در کشور های جهان اول بیشتر تاکید را بر آن دارند.

در این کشور ها میزان درآمد معلمان و اساتید و شرکت های ارائه خدمات آموزشی بسیار بالاست.

سرانه مطالعه کتاب و ارزش دهی به تحصیل در این جوامع بسیار چشمگیر است.

در این معرفی شش سایت فارسی زبان و خارجی را به اختصار معرفی خواهیم کرد:

۱- Udacity 

www.udacity.com

Udacity یک دانشگاه مجازی است که از طریق شرکت کردن در دوره‌های مختلف آن و گذراندن آزمون‌های مختلف و همچنین انجام تکالیف می‌توانید یک مدرک تقریبا معتبر دریافت کنید. کیفیت آموزش‌ها و محتوای این سایت بسیار بالاست و به شما پیشنهاد می‌کنم حتما دوره‌های آن را امتحان کنید.

Udacity 

 

2- Coursera

www.coursera.org

سایت coursera شامل دوره‌های بسیاری از تاریخ موسیقی راک گرفته تا اصول فلسفه و کامپیوتر می‌باشد. همانند سایت edx ، دوره‌های این سایت باید در زمان‌های مشخص گذرانده شوند. البته قوانین هر دوره توسط آموزگار و دانشگاه میزبان آن دوره تعیین می شود که می توانید در قسمت توضیحات هر دوره آن ها را مطالعه کنید.

معرفی 6 سایت رایگان با آموزش های متنوع و گوناگون

 

3- مکتب خونه

www.maktabkhooneh.org

این سایت شامل تعداد زیادی دوره‌های مختلف آموزشی در قالب ویدیو است. این دوره‌ها یا در دانشگاه‌هایی مثل صنعتی شریف و صنعتی اصفهان ضبط شده‌اند و یا آموزگاران مختلف آن‌ها را تهیه کرده‌اند. در ضمن برخی از ویدیو‌های سایت خان آکادمی توسط همین سایت تهیه شده‌اند.

حتما بخوانید  حکم محکومیت علی اشرف عبدالله پوری حسینی صادر شد

مکتب خونه

 

4- تخته سفید

www.takhtesefid.org

این سایت در اصل یک سایت به اشتراک گذاری ویدیوهای آموزشی است که شما می‌توانید در زمینه‌ها و زبان‌های مختلف دوره‌ا‌یی را پیدا کنید و یا ویدیو‌های آموزشی خودتان را با اشتراک بگذارید.

تخته سفید

 

5- edx

www.edx.org

تفاوت سایت edx با دیگر سایت‌ها رسمی تر بودن آن است و اینکه شما باید تا شروع شدن دوره‌ها صبر کنید و همچنین آموزش‌ها را در مدت مشخص فرا بگیرید.

معرفی 6 سایت رایگان با آموزش های متنوع و گوناگون

 

6- خان آکادمی

www.khanacademy.org

(بخش پارسی)

fa.khanacademy.org

خان آکادمی یکی از مشهور ترین سایت‌های آموزشی در اینترنت می‌باشد که توسط سلمان خان تاسیس شده است. بسیاری از ویدیو‌های آموزشی آن توسط همین شخص تهیه شده اند. در این سایت آموزش‌های ابتدایی تا پیشرفته در بسیاری از موضوعات موجود است.  در ضمن برخی از این ویدیوها به زبان پارسی در دسترس هستند که همه‌ی آن ها را یک جا می توانید در سایت کلاس درس ببینید.

خان آکادمی 

 

فروشگاه

متن های کوتاه و زیبای عاشقانه سری ۱۰۰۱