سیصد %

عنوان موضوع

دکتر قالیباف رئیس مجلس در راه مسکو – از گشایش اقتصادی تا مواضح صریح برجام
اخبار

دکتر قالیباف رئیس مجلس در راه مسکو – از گشایش اقتصادی تا مواضح صریح برجام

دکتر قالیباف رئیس مجلس در راه مسکو – از گشایش اقتصادی تا مواضح صریح برجام

دکتر قالیباف رئیس مجلس در راه مسکو – از گشایش اقتصادی تا مواضح صریح برجام

رئیس مجلس شورای اسلامی فردا یکشنبه ۱۹ بهمن ماه به مسکو می رود.

دکتر قالیباف در این سفر با رئیس جمهور روسیه و رئیس دومای دولتی روسیه و رئیس شورای عالی امنیت ملی روسیه دیدار می‌کند.

در این دیدار قالیباف با ولادیمیر پوتین درباره مواضع صریح نظام درخصوص برجام، تعاملات اقتصادی با روسیه و فروش نفت گفت‌وگو می‌کند و پیامی به رئیس‌جمهور روسیه تقدیم خواهد کرد.

این سفر حاوی پیامی از سوی رهبر انقلاب به دولت روسیه است.

بابک نگاهداری مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس، با اشاره به سفر قالیباف به روسیه گفت:

ریاست مجلس در این سفر سه روزه علاوه بر تقدیم پیام رهبر معظم انقلاب به دولت روسیه، دیدار‌هایی را با همتایان خود در دوما و سنا، مقامات اقتصادی، تجاری، سیاسی و امنیتی این کشور خواهد داشت.

نگاهداری با اشاره به پایین بودن سطح مبادلات تجاری تهران و مسکو اضافه کرد: دکتر قالیباف همچنین در نشستی با حضور فعالان اقتصادی ایران و روسیه از نزدیک چالش‌ها و مشکلات مبادلات تجاری دو کشور را مورد بررسی قرار خواهد تا برای ارتقای سطح مبادلات تجاری و اقتصادی برنامه ریزی شود.

وی ادامه داد: دکتر قالیباف روز دوشنبه در اولین روز سفر خود ضمن دیدار و گفت‌وگو با رئیس مجلس دومای فدراسیون روسیه و شورای فدراسیون با اندیشمندان انستیتو شرق‌شناسی این کشور دیدار خواهد کرد.

وی با اشاره به دیگر اهداف اقتصادی سفر رئیس مجلس به مسکو تاکید کرد: علاوه بر تقویت همکاری‌های اقتصادی در قالب روابط دوجانبه، تقویت روابط تجاری در قالب اتحادیه اوراسیا که ایران عضو ناظر آن است و همچنین بحث درباره کریدور شمال و جنوب، از دیگر موضوعات مهم سفر قالیباف به روسیه خواهد بود.

حتما بخوانید  نظرسنجی نه به قطعی برق !!! از 8 سال دفاع مقدس تا 8 سال با روحانی

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس تصریح کرد: رئیس مجلس شورای اسلامی روز سه‌شنبه دیدار و گفت‌وگو با رئیس اتحادیه اوراسیایی، شبکه روسیه ۲۴، لاوروف وزیر امور خارجه روسیه و پاتروشف دبیر شورای امنیت را در دستور کار خود دارد و در ادامه روز ضمن سخنرانی در آکادمی دیپلماتیک در جشن پیروزی انقلاب شرکت خواهد کرد.

در این سفر حجت الاسلام ذوالنوری رئیس و ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، سیدجواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی و فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی رئیس مجلس را همراهی می‌کنند.

در زمان به ریاست رسیدن دکتر قالیباف در مجلس رئیس مجلس دومای فدراسیون روسیه پس از انتخاب دکتر قالیباف به عنوان رئیس مجلس، طی پیامی از طریق رئیس کمیته روابط خارجی دوما از دکتر قالیباف برای سفر به این کشور و پیگیری همکاری‌های پارلمانی و موضوعات دوجانبه دعوت کرد.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

فروشگاه

Related posts

1 Comment

  1. فخرالسادات

    معلومه که رهبر به دولت روحانی اعتماد نداره که از طریق مجلس به روسیه پیغام فرستاده

دیدگاهتان را بنویسید

Required fields are marked *