سیصد %

عنوان موضوع

حکم محکومیت علی اشرف عبدالله پوری حسینی  صادر شد
اخبار

حکم محکومیت علی اشرف عبدالله پوری حسینی صادر شد

حکم محکومیت علی اشرف عبدالله پوری حسینی صادر شد

حکم محکومیت علی اشرف عبدالله پوری حسینی صادر شد

دادگاه «میر علی اشرف عبدالله پوری حسینی» رئیس سابق سازمان خصوصی سازی در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی جواهری برگزار شد وی  به اتهام اخلال عمومی در نظام تولیدی کشور از طریق واگذاری بنگاه‌های کلان دولتی بدون رعایت تشریفات قانونی و بدون توجه به اجرای سیاست‌های کلان اصل ۴۴ و مقررات مربوطه و کارشناسی غیرمعتبر در دادگاه به ۱۵ سال حبس محاکمه شد .

پوری حسینی کیست؟

میرعلی اشرف عبدالله ‌پوری حسینی متولد۱۳۴۰ در تبریز است که نماینده استان آذربایجان شرقی از حوزهٔ انتخابیهٔ تبریز در مجلس شورای اسلامی در دوره‌های سوم و ششم و همچنین رئیس سازمان خصوصی‌سازی و معاون وزیر اقتصاد بود.

پوری ‌حسیـنی در ۴ مهر ۱۳۹۲ از سوی علی طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی، به جای محمدرحیم احمدوند رئیس سازمان خصوصی‌ سازی و معاون وزیر اقتصاد شد.

وی پیش از این نیز ریاست این سازمان را بر عهده داشته‌ است و اولین رئیس سازمان خصوصی‌سازی از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۴ بود که در خرداد ماه سال ۱۳۸۳ جایگزین احمد میرمطهری به عنوان رئیس سازمان خصوصی‌سازی شده بود.

وی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۹۲، رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در آذربایجان شرقی بود.

خبر ممنوع الخروجی وی در تاریخ ۳۰ دی ۹۷ در رسانه‌ها منتشر شد، احمد علیرضا بیگی در این خصوص گفت:

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیش از این با ارسال نامه‌هایی به دادستان کل کشور و دادستان تهران خواستار صدور حکم ممنوع الخروجی پوری ‌حسینی رئیس سازمان خصوصی‌ سازی شده بودند که بازپرس هم برای این پرونده حکم را صادر کرد.

حتما بخوانید  متن های کوتاه و زیبای عاشقانه سری 1001

میرعلی اشرف عبدالله‌پوری حسینی مدت‌ها است که در سیل انتقادات قرار گرفته‌است. وی که اولین رئیس سازمان خصوصی‌سازی در دهه ۸۰ نیز بوده، بعد از روی کار آمدن حسن روحانی در سال ۹۲، یکبار دیگر مسئولیت این سازمان را بر عهده گرفت.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

یک بام و دو هوای بودجه ۱۴۰۰ دولت و مجلس

فروشگاه

Related posts

1 Comment

  1. نسترن علامه

    باید اعلامش کنند. اینهمه خیانت کرد در حق مردم. دارش بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

Required fields are marked *