ماسک هوشمند Project Hazel ساخته شد

ماسک هوشمند Project Hazel ساخته شد

شرکت ریزر Razer Inc مدعی است که هوشمندترین ماسک را ساخته است. این ماسک تنفسی جدید N95 که  Project Hazel نام دارد. که البته در حال حاضر، قیمت یا تاریخ انتشار این ماسک اعلام نشده است.

این ماسک می تواند کمک زیادی را به حل معظلات پیشری از بیماری کروناویروس داشته باشد.البته این ماسک که از نوع N95 است کاربرد های چشمگیری را می تواند در خود داشته باشد.

ماسک هوشمند Project Hazel

 

استفاده از LED‌های Chroma RGB در ماسک هوشمند شرکت ریزر

البته اگر از LED‌های Chroma RGB پشتیبانی نشوند، این یک محصول مدرن Razer نخواهد بود. هرکدام از حلقه‌های تقویت کننده ملاقات با دستگاه تنفسی می‌توانند به رنگ دلخواه شما بدرخشند و هنگامی که هوا تاریک می‌شود، مجموعه‌ای از LED‌ها به طور خودکار فعال می‌شوند تا به دهان شما نور بتابانند تا دیگران همچنان بتوانند صحبت شما را ببینند.

این شرکت پیش بینی می‌کند که هر ماسک Project Hazel دارای یک کیف شارژ بزرگ باشد که ماسک را هنگام استفاده از آن با اشعه ماوراء بنفش استریل می‌کند، اگرچه هنوز در مرحله بررسی است.

ویژگی‌های اصلی که این ماسک را خاص می‌کند

ویژگی‌های اصلی این ماسک در دو ناحیه دایره‌ای شکل قرار دارد. آن‌ها برای تهویه استفاده می‌شوند، و به دستگاه، ظاهری تقریباً آینده نگرانه  می‌دهند. این شرکت ادعا می‌کند Project Hazel از ونتیلاتور‌های فعال از نوع دیسک، فیلتر کردن هوای داخل ماسک و همچنین CO2 که در حال بازدم است استفاده خواهد کرد. این شرکت اضافه می‌کند که برای تصفیه ۹۵ درصد از ذرات معلق در هوا، از جمله ویروس COVID-19 و سایر عوامل بیماری زای رایج، مجوز خواهد گرفت.

میکروفون‌ها و تقویت کننده‌های تعبیه شده در ونتیلاتور‌ها صدای شما را از طریق ماسک پخش می‌کنند، بنابراین دیگر نگران کم بودن صدا نخواهید بود. البته باید گفت این حرکتی است که عملی نشده است و شرکت Razer گفته است با مهندسان صدای THX کار می‌کند تا تعادل را از نظر بلند بودن بلندگو‌ها برای رسیدن به اهداف خود پیدا کند. همچنین Razer ادعا می‌کند که پروژه Hazel با وجود همه فناوری‌های داخلی بر روی صورت راحت است. این ماسک با محافظ سیلیکونی در اطراف بینی و چانه شما را مهر و موم می‌کند و از حلقه‌های گوش قابل تنظیم استفاده می‌کند تا اکثر افراد بتوانند تناسب مناسب را پیدا کنند.

این ونتیلاتور‌ها قابل جدا شدن و شارژ هستند، اگرچه Razer هنوز به دنبال بررسی جزئیات مربوط به دو فاکتور مهم است: اول اینکه تا چه زمانی موثر هستند و دومین فاکتور اینکه چگونه به کاربر هشدار می‌دهد که وقت تعویض ماسک است. سخنگوی این شرکت به The Verge گفت که طول عمر تهویه‌ها هنوز در حال آزمایش است و هنگامی که فیلتر‌ها باید تغییر کنند، Razer پیش بینی می‌کند که از طریق یک برنامه همراه به کاربران اطلاع داده شود.

بیشتر بخوانید:

مزاج شناسی چهارگانه کامل با شرح غذاها

۴۰ جمله زیبای انگیزشی – از شکست تا شادی